مراکز رشد می‌توانند نیروی انسانی دانش آموخته تربیت کنند

آناهید اعظمی فر14 سپتامبر 2017

علی وطنی، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به تلاش دولت برای ایجاد ۹۵۰ هزار شغل در کشور و اهمیت به کار گرفتن دانش آموختگان دانشگاهی، مراکز رشد را فرصتی برای آسان سازی تامین نیروی انسانی دانش آموخته دانست.

اکوسیستم –  علی وطنی در مراسم گشایش مرکز رشد فناوری دانش بنیان خلاقیت برتر و آکادمی باشگاه هوافضای جوان گفت: در دولت دوازدهم شاهد افتتاح این مرکز رشد هستیم و در آن مبحث تحقیقات از مدارس شروع شده است.

اولین مرکز رشد دانش بنیان حوزه هوافضا در راستای اجرایی ساختن تفاهم‌نامه چهارجانبه تجهیز شبکه پژوهش سراهای دانش آموزی، با مشارکت و همکاری ستاد صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، وزارت آموزش‌ و پرورش، صندوق کارآفرینی امید، شرکت دانش بنیان خلاقیت برتر و شهرداری تهران فعالیت خود را آغاز خواهد نمود.

وطنی در قسمت دیگری از صحبت‌های خود فناوری هوانوردی و فضانوردی را پیچیده‌ترین فناوری خوانده و ورود آموزش و پرورش و ذینفعان در این مرکز رشد به عنوان نیروی بنیادی و اساسی، و شهرداری‌ها را که میزبان بیشترین جمعیت نیروی انسانی هستند، باعث همگرایی و همکاری بیشتر برای اجرای سازی نقشه جامع علمی کشور دانست.

وی متذکر شد: مراکز رشد این فرصت را به وجود می‌آورند تا به منظور تامین نیروی انسانی پلی بین آموزش و پرورش و شهرداری‌ها ساخته شود و همچنین بدین ترتیب بحث مهاجرت از روستاها به شهرها رفع گردد، علاوه بر این دانش آموزان به دنبال شغل نروند، بلکه شغل به دنبال آنها بیاید.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی گفت: مراکز رشد به دانش آموزان کمک می‌کند که علاقه‌ی خود برای ادامه تحصیل در رشته‌های دانشگاهی را بیابند، همچنبن در مراکز رشد به دانش آموزان آموزش‌هایی در خصوص بحث کسب و کار داده می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که تاسیس این مرکز رشد جدید بستری مناسب را برای راه اندازی مراکز رشد در رشته‌های دیگر در کشور فراهم کند.

علی وطنی در ادامه افزود: باید فکری اساسی برای اشتغال در کشور کرد، روش‌های سنتی با تکیه بر نفت به آخر رسیده و باید از روش‌هایی مبتنی بر نفت استفاده کنیم. باید با استفاده از داشته‌هایمان، منابع زیرزمینی و روی زمینی و در راس آنها نیروی انسانی با اعتماد بالا به این مهم دست پیدا کنیم.

وطنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: قسمتی از فعالیت ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مبحث جابجایی مسافر مربوط می شود ولی این بخش ظرفیت‌های دیگری نیز دارد و می تواند در شرایط کنترل مدیریت بحران کشور، کنترل ترافیک و امداد رسانی نیز به کار گرفته شود.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.