مدیران موفق صبح خود را چگونه آغاز می‌کنند؟

حمید عابدینی14 سپتامبر 2017

آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده که مدیران موفق، صبح خود را چگونه شروع می‌کنند و فاصله بین بیدارشدن تا حاضر شدنشان در دفتر کار خود را صرف چه کارهایی می‌کنند؟ برای یافتن پاسخ این سوال، با ما همراه باشید.

اکوسیستم – البته این سوال را نه با جملات شعاری و کوتاه، بلکه با مصادیقی عینی از برخی مدیران موفق بین المللی پاسخ خواهیم داد.

ایلر سلا، بنیان گذار و مدیرعامل Slice

من آدم سحرخیزی هستم و معمولا ساعت ۵:۳۰ یا نهایتا ۶ صبح بیدار می‌شوم و بعد از ۵ یا ۱۰ دقیقه به طرف گوشی ام می‌روم تا ببینم همه چیز خوب پیش می‌رود یا نه، همانطور که می‌دانید ‌Slice یک نرم افزار تلفن همراه است که شما می‌توانید از پیتزا فروشی های محلی سفارش غذا دهید. Slice شرکتی شبانه روزی است و ما باید تمام مناطق را تحت پوشش قرار دهیم، افرادی هستند که در ساعات غیرمعمول پیتزا سفارش می‌دهند، بنابراین من هر روز صبح سفارشات را چک می‌کنم تا همه چیز را تحت نظارت و کنترل داشته باشم. من و برادر دوقلویم که کسب و کار جداگانه ای دارد، هر روز صبح باهم به محل کارمان می‌رویم و در طول رانندگی درباره چالشهایمان صحبت می‌کنیم و در عین رقابت باهم، سعی می‌کنیم به هم کمک کرده و راهی جلوی پای هم بگذاریم. روزهایی که او رانندگی می‌کند، من ایمیل هایم را چک می‌کنم و اخبار را دنبال می‌کنم.

نادیا بوجوروا، مدیرعامل شرکت لباس زنانه Dia@Co

من معمولا ساعت ۶ یا ۶:۳۰ بیدار می‌شوم، قبل از هر چیز ۱۰ دقیقه مدیتیشن انجام می‌دهم. این کار برایم بسیار با ارزش است چرا که باعث می‌شود ذهنم متمرکز و روشن شود، دو یا سه روز در هفته صبحها به کلاس ورزشی می‌روم، ۱۵ دقیقه ای آماده می‌شوم و ساعت ۸ در دفتر کارم که نزدیک محل سکونتم است، حاضر می‌شوم.

کنی دیچر، مدیر عامل شرکت هواپیمایی خصوصی Wheels Up

من بین ساعت ۵ تا ۵:۳۰ بیدار می‌شوم و اول از همه ایمیلها، پیامها و تماسها را چک می‌کنم. از ساعت ۶ تا ۶:۴۵ مربی به منزلم می‌آید و درحالی که مشغول روزنامه خواندن هستم، او حرکات کششی را برایم انجام می‌دهد. بعد از آن ۲۰ دقیقه تمرین ایروبیک انجام می‌دهم و نوشیدنی و قهوه سیاه می‌نوشم. من یک تلویزیون در حمام گذاشته ام که هر روز صبح موقع دوش گرفتن برنامه های مد نظرم را تماشا کنم!

الیوت وایس بلوث، مدیر عامل شرکت High Tower

من حدود ساعت ۴ تا ۴:۳۰ بیدار می‌شوم، قهوه می‌نوشم و کارهایی را که باید آن روز انجام بدهم را بررسی می‌کنم و بر اساس اهمیتشان اولویت بندی می‌کنم. من کاملا سنجیده و هدفمند عمل می‌کنم. موقع نوشیدن قهوه اهدافم را یادداشت می‌کنم چرا که این کار تمرکز فوق العاده ای به من می‌بخشد و در طول روز منظم می‌مانم.

الکسی ناظم،مدیرعامل شرکت Nomad Health

من ۷ صبح بیدار می‌شوم.اخبار را پیگیری می‌کنم، روزنامه های آنلاین نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال را مطالعه می‌کنم و بعد ایمیلها را چک می‌کنم، بعد از دوش گرفتن و صبحانه، پیاده به دفترم می‌روم و در طول ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده روی به آنچه که در طول روز باید سازماندهی کنم فکر می‌کنم. ما هر روز صبح جلسه داریم بنابراین آنچه را که باید با تیمم در میان بگذارم، مرور می‌کنم.

دبرا برنر، مدیرعامل شرکت DB+

من طلوع خورشید را بسیار دوست دارم و وقتی نور خورشید از پنجره وارد اتاقم می‌شود، بیدار می‌شوم. ابتدا و قبل از هر کاری، ایمیلها را چک می‌کنم و به مدت ۳۰ دقیقه اخبار نیویورک تایمز را می‌خوانم. بعد از صبحانه، در پارک می‌دوم یا اینکه من و همسرم پیاده روی می‌کنیم و گاهی در خانه یوگا یا پیلاتس انجام می‌دهم.

دن رایش، مدیرعامل شرکت Troops

بسته به اینکه شب قبل چه ساعتی خوابیده باشم، بین ۶ تا ۷:۳۰ صبح بیدار می‌شوم. ابتدا به باشگاه می‌روم و ورزش می‌کنم و بعد از آن ۳ تا از نعمتها و موهبتهایم را می‌نویسم و بابتشان سپاس گذاری می‌کنم. در راه رفتن به دفترم، اخبار و مطالب مربوط به کسب و کار را پیگیری می‌کنم و معمولا قبل از ساعت ۸:۳۰ به محل کارم می‌رسم.

بن اندرسون، مدیرعامل شرکت Amino Apps

ساعت ۸ بیدار می‌شوم و همان جا در تختخوابم، ایمیل هایم را چک کرده و برنامه های آن روز را بررسی می‌کنم. بعد از دوش گرفتن و صبحانه خوردن، با اسکیت الکتریکی خود به محل کارم می‌روم.

رایان ویلیامز، مدیرعامل شرکت املاک Cadre

من بین ساعت ۶ تا ۷ بیدار می‌شوم و دوش می‌گیرم، بعد از آن شروع به خواندن اخبار می‌کنم و مجلات اقتصادی را ورق می‌زنم. صبح زود بهتر کار می‌کنم و فکرم هم متمرکز است، بنابراین سعی می‌کنم قبل از ساعت ۸:۳۰ به دفتر کارم برسم.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.