مدیرعاملان موفق آخر هفته خود را چگونه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذرانند؟

حمید عابدینی14 سپتامبر 2017

در شرایطی که بسیاری از مردم، از چند روز قبل برای تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی کرده و به دنبال کسب بیشترین لذت از آن هستند، رویکردی که مدیرعاملان شرکتها در پیش می‌گیرند بسیار متفاوت به نظر می‌رسد!

اکوسیستم – بسیاری از مدیران پرمشغله، آخر هفته ها هم مشغول کار و فعالیت اند. آنها در بیشتر موارد به رویای بزرگ و تصویر ذهنی آینده شرکتشان می‌اندیشند و استراتژی طراحی می‌کنند. اما چرا شما نتوانید صرف نظر از نقشی که در سازمانتان دارید، از این رویکرد تبعیت کنید؟!

البته نحوه گذراندن تعطیلات آخر هفته این مدیران پرمشغله برای خیلی ها اصلا عجیب نیست، چراکه این افراد بسیار پرتلاش و تشنه رشد و موفقیت در دنیای کسب و کارند، پس طبیعی به نظر می‌رسد که جز برای استراحت یا غذا خوردن دست از کار و فعالیت برندارند.

به چند نمونه از این افراد توجه کنید:

  • نادیا بوجاوا، بنیان گذار و مدیرعامل یک شرکت اشتراک لباس می‌گوید:«من و یکی از همکارانم تقریبا هر آخر هفته در یکی از بزرگراههای شهر قدم می‌زنیم و به رویای بزرگ شرکتمان فکر می‌کنیم، به تصویری که از هدفمان داریم می‌اندیشیم و برای تحقق آن، ایده و استراتژی ارائه می‌دهیم. ما این کار را قبل از راه اندازی شرکت هم می‌کردیم و جالب است بدانید که بسیاری از ایده های خلاقانه همان نیز موقع به ذهنمان می‌رسد.»
  • اسکات بریتون، مؤسس شرکت Troops می‌گوید: «آخر هفته ها تنها صبحانه می‌خورم و عمیقا به اینکه چگونه شرکت را به سطوح بالاتری برسانیم فکر می‌کنم و استراتژیها و نوع پروژه هایم را همان موقع تعیین می‌کنم. البته فقط آخر هفته ها فرصت چنین کاری را پیدا می‌کنم چراکه در طول هفته سرگرم جلسات متعدد و پاسخگویی به تماس مشتریان هستم.»
  • کنی ویچر بنیانگذار و مدیرعامل یک شرکت هواپیمایی خصوصی، آخر هفته را با خانواده سپری می‌کند اما همان موقع هم رویاهای بزرگش در زمینه کسب و کار را در سر می‌پروراند.
  • ایلر سلا مدیرعامل Slice هم تقریبا همان کارها را می‌کند، فکر کردن درباره چالش هایی که با آن مواجه است، حل مشکلات، بهبود هرچه سریعتر شرکت و حذف مواردی که مشتریان نمی‌پسندند.

وجه اشتراک تمامی این افراد این است که همه آنها هفته بسیار خسته کننده ای را با جلسات مفصل، تماس های تلفنی مکرر و ایمیل هایی که باید پاسخ داده شوند، پشت سر می‌گذرانند. اما آخر هفته ها را به تمرکز و تفکر عمیق می‌گذرانند و یقینا با همین روحیه سرسخت و توقف ناپذیز اهداف شرکتشان را محقق خواهند کرد و به سوی پیشرفت در حرکت خواهند بود. البته با این وجود نباید فراموش کنید که در کنار تمامی این موارد، حق زندگی نیز برای خود و خانواده خود قائل شوید!

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.