افتتاح اولین مرکز رشد دانش بنیان فضایی

آناهید اعظمی فر12 سپتامبر 2017

با حضور معاون توسعه فناوری و دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی کشور، اولین مرکز رشد دانش بنیان حوزه هوافضا افتتاح می‌شود.

اکوسیستم –  اولین مرکز رشد دانش‌ بنیان در زمینه هوافضا با هدف اجرایی شدن تفاهم‌نامه چهار جانبه تجهیز شبکه پژوهش سراهای دانش‌آموزی و با مشارکت و همکاری ستاد صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، وزارت آموزش‌ و پرورش، صندوق کارآفرینی امید، مرکز دانش بنیان خلاقیت برتر و شهرداری تهران راه‌اندازی خواهد شد.

مرکز رشد دانش بنیان خلاقیت برتر، اولین مرکز فناوری ملی در زمینه هوافضا به حساب می‌آید که علاوه بر آموزش فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی، به عنوان مربی هواپیمای مدل در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، کلینیک کسب ‌و کار دانش‌آموزی و مرکز نوین شهری با مخاطب دانش‌آموزی نیز کاربرد خواهد داشت.

این مرکز رشد نماد همکاری هدفمند سازمان‌های مختلف خواهد بود و تلاش دارد تا از حوزه‌های مختلفی از جمله اشتغالزایی و ترویج فناوری هوایی در میان اقشار مختلف جامعه به‌خصوص دانش آموزان و تربیت نیروی انسانی کارآفرین و متخصص برای آینده صنعت هوایی، زیرساخت مطلوبی را برای اجرای ماموریت خود مهیا سازد.

بر اساس سند جامع توسعه هوافضای کشور، ستاد صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، وظیفه سیاستگذاری اجرایی، راهبری، هماهنگی و به وجود آوردن ارتباطات بین دستگاهی لازم به منظور گسترش فناوری و صنایع دانش بنیان در زمینه هوایی و هوانوردی در چارچوب این سند را بر عهده دارد. تلاش‌های این ستاد منجر به انعقاد تفاهم‌نامه بین دستگاهی شده که مرکز رشد دانش بنیان خلاقیت برتر، بازوی اجرایی این تفاهم‌نامه محسوب خواهد شد.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.