سرمایه گذارى یک میلیارد دلارى فیسبوک در تولید محتواى ویدیویى

آناهید اعظمی فر10 سپتامبر 2017

فیسبوک تصمیم گرفته است تا سال ۲۰۱۸ میلادى در تولید محتوای ویدیویی خود به میزان یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

به گزارش اکوسیستم، شرکت فیسبوک اعلام کرده که قصد دارد در زمینه تولید محتوای ویدیویی اختصاصی پیشرفت کرده و آن را به سایر قابلیت‌های خود اضافه کند. وال استریت ژورنال در گزارشی عنوان کرده که این شبکه اجتماعی در ماه گذشته کلید Video را با تبی موسوم به Watch جایگزین کرده است و این تب نقش لندینگ پیج را برای برنامه‌های تلویزیونی اختصاصی فیسبوک بر عهده خواهد داشت.

شبکه اجتماعی فیسبوک در رقابت با شبکه‌هایی مانند نتفلیکس که در زمینه استریم آنلاین فعالیت دارند، قصد سرمایه گزاری در پروژه تولید و عرضه محتوای ویدویی مخصوص خود را داشته و البته این اولین باری نیست که شرکت فیسبوک علاقمندی خود به این حوزه را اعلام می‌کند. نخستین مرتبه در ماه ژوئن سال جاری میلادی بود که خبر سرمایه گذاری این شرکت در هر یک از بخش‌های تولید محتوای ویدیویی اورجینال خود به ارزش ۳ میلیون دلار را شنیدیم.

رقم بالایی که شرکت فیسبوک برای سرمایه گذاری در تولید محتوای ویدیویی در نظر گرفته، نشان دهنده‌ی جدیت در این تصمیم است. این شرکت قصد دارد تا در آینده‌ای نه چندان دور به یک رقیب سرسخت برای نتفلیکس و هولو تبدیل شود و بتواند به مخاطبان و طرفداران خود خدمات جدیدتر استریم آنلاین را عرضه کند. بر اساس اعلام فیسبوک سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری این شرکت برای تولید محتوا تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی در نظر گرفته شده است.

هم اکنون تعداد مخاطبان و کاربران این شبکه اجتماع حدود دو میلیارد نفر بوده که این رقم تلاش این شرکت برای نگهداشتن کاربران درون پلتفرم خود را توجیه می‌کند. ولی هنوز مشخص نیست که فیسبوک تا چه میزان می‌تواند در این امر موفق عمل کند. باید منتظر بود و دید که آیا مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیسبوک که تصمیم به این سرمایه گذاری بزرگ گرفته در جذب مخاطب بیشتر موفق می‌شود یا خیر.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.