لیست نهایی استارتاپ‌های اعزامی به جیتکس ۲۰۱۷ اعلام شد

آناهید اعظمی فر7 سپتامبر 2017

هومن حاجی‌پور، معاون کسب و کار اتاق تهران خبر داد که ۱۲ استارتاپ برای اعزام به نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ انتخاب شدند.

به گزارش اکوسیستم، با هدف حمایت از استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا و اعزام هیاتی به نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ دبی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ۱۲ استارتاپ را برای اعزام به این نمایشگاه انتخاب کردند.

معاون کسب وکار اتاق بازرگانی تهران در مورد فرآیند انتخاب استارتاپ‌های دارای صلاحیت به منظور بهره‌مندی از حمایت این اتاق برای شرکت در نمایشگاه جیتکس اظهار داشت: فرآیند انتخاب به این گونه بود که نخست طی مکاتبات گسترده‌ای با مراکز شتاب‌دهی کسب و کار یا تقاضای مستقیم، ۵۶ استارتاپ برای حضور در فرآیند داوری در خواست خود را به اتاق بازرگانی تهران ارسال کردند.

حاجی‌پور ادامه داد: در مرحله نخست غربالگری با در نظر گرفتن ملاک‌هایی از جمله ایده استارتاپ، عمر شکل گرفتن کسب و کار و … از بین درخواست‌های واصله تعداد ۲۵ استارتاپ به مرحله‌ی داوری راه پیدا کردند.

وی در ادامه افزود: البته پیش از مرحله داوری بنابر دلایلی بعضی از کسب و کارها از حضور در این مرحله انصراف دادند. استارتاپ‌های برتر در مرحله داوری توسط گروه داوران که جمعی از هیات نمایندگان اتاق تهران، خبرگان، نخبگان عرصه کسب و کاهاری نوپا و اساتید دانشگاه بودند، بطور همزمان و در یک جلسه بررسی شدند. داوران در این مرحله برای امتیازدهی ملاک‌هایی از جمله حوزه بازار و صنعت، جریان‌های مالی و جذابیت مالی، مزیت رقابتی، تطابق با آینده و امکان توسعه و رشد، سطح بهره‌مندی از فناوری و قابلیت جهانی شدن را در نظر گرفته بودند.

معاون کسب وکار اتاق تهران گفت: نهایتا با امتیازدهی داوران، ۱۲ استارتاپی که توانسته بودند بیشترین امتیاز را بگیرند، برای اعزام به نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ دبی برگزیده شدند. استارتاپ‌های منتخب در فضایی که اتاق بازرگانی تهران در این نمایشگاه در اختیار دارد، حضور یافته و توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود را ارائه کنند.

اتاق بازرگانی فهرست ۱۲ استارتاپ منتخب برای حضور در جیتکس ۲۰۱۷ را به شرح زیر اعلام کرد:

استارتاپ های منتخب برای حضور در جیتکس 2017

به علاوه استارتاپ‌های فراجهش، رای‎چت، شیراینو، بامارو، کارمزینو، اینستاچاپ و بلفی نیز به عنوان لیست رزرو برگزیده شدند تا در صورتی که یکی از استارتاپ‌های اصلی به هر دلیل  انصراف خود را اعلام کرد، یکی از این فهرست ذخیره جایگزین شود.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.