اکوسیستم کارآفرینی استان خراسان بزرگ تنها در کمتر از دویست متر !

محمدحسن محمدی6 سپتامبر 2017

بیستمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر همزمان با هفتمین نمایشگاه شهر هوشمند (ایرانکام) در مشهد شروع ضعیفی را از خود به نمایش گذاشت.

به گزارش اکوسیستم ، بیستمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر که همزمان با هفتمین نمایشگاه شهر هوشمند(ایرانکام) از تاریخ ۱۳ الی ۱۷ شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد در حال برگزاری است،شروع به شدت ضعیفی را از خود به نمایش گذاشت به طوری که از بین ۶ سالن موجود تنها ۲ سالن در حالت نیمه فعال است.

تجربه حضور مستر والکو در نمایشگاه ایرانکام مشهد

در همین ابتدا لازم می دانم به این نکته اشاره کنم که شاهد نمایشگاه استانی و حتی شهری نبودیم چه برسد به نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و شهر هوشمند!

حضور شرکت های بیمه و همچنین اپراتورهای داخلی مسئله ای بود که باعث رنج بسیاری از بازدیدکنندگان از این نمایشگاه شده بود،چرا که حضور چنین غرفه های بی ربط باعث شده بود فضای نمایشگاه کمی اشغال گردد که البته این امر سبب شد تا تعداد سالن ها به دو بخش برسد در غیر اینصورت می توانستیم تنها در کمتر از یک سالن شاهد برگزاری این نمایشگاه باشیم!

در کنار همه مسائل و مشکلات باز هم پاویون استارتاپ ها را می توان به عنوان قلب تپنده این نمایشگاه مشابه دیگر نمایشگاه ها در کشور یاد کرد،اما قلبی که کمی آزرده خاطر به نظر می رسید.

پاویون استارتاپ ها حدود ۱۸۰ متر و ۴۰ متر نیز جهت محل برگزاری ورکشاپ های آموزشی تدارک دیده شده بود،بسیاری از شرکت های مطرح این حوزه و استارتاپ های فعال استان خراسان در این نمایشگاه حضور نداشتند! تعداد استارتاپ هایی که شاهد حضور آن در این نمایشگاه بودیم تقریبا به بیست استارتاپ ختم شده است.استارتاپ ها طبق جدول زمانبندی این مجوز را کسب نمودند تا بتوانند خود را برای بازدیدکنندگان در یک محیط ۴۰ متری ارائه پنج دقیقه ای داشته باشند !

همانطور که می دانیم استارتاپی نیز از استان خراسان شمالی در این پاویون حضور داشت، پس می توان این دید را پیدا کرد که پاویون استارتاپ ها می توانست دید وسیعی جهت برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه را داشته باشد که شاهد حضور تیم های فعال این حوزه از دیگر شهرها و استان ها باشد، اما متاسفانه شاهد این جریان نبودیم.

نمایشگاه بین المللی مشهد جز مجهزترین نمایشگاه در بین سایر نمایشگاه های بین المللی در کل کشور می باشد که وسعت آن به ۶۰۰ هزار متر مربع می رسد، اما ای کاش از این مقدار وسعت،سهم بیشتری برای جامعه اکوسیستم کارآفرینی استان خراسان منظور میشد نه کمتر دویست متر !

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.