هفت استارتاپ برتر سال ۲۰۱۷ را بشناسید

حمید عابدینی2 سپتامبر 2017

اگر می خواهید با برترین استارتاپ های سال ۲۰۱۷ آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید. در اینجا به معرفی هفت استارتاپ برتر سال ۲۰۱۷ در شتاب دهنده Y Combinator می پردازیم.

اکوسیستم – بانک سلول‌های بنیادی، هواپیمای خودکار تک‌سرنشین و… دستاوردهای تازه شتاب دهنده Y Combinator در سال ۲۰۱۷ هستند. در ادامه با هفت استارتاپ برتر امسال آشنا می شوید که در همه آن ها ردی از علم و فناوری وجود دارد.

Pyka

Pyka با ساخت هواپیمای خودکار تک‌سرنشین، رؤیای ماشین پرنده را محقق ساخته است. این شرکت قبلاً نیز هواپیمایی ۴۰۰ پوندی ساخته بود که به‌ صورت خودکار می‌توانست در ارتفاع  ۹۰ پایی از زمین پرواز کند. اما قبل از اینکه این محصول به تولید انبوه برسد، به‌ منظور آزمایش آن در نیوزیلند برای سم‌پاشی استفاده شد. از این‌رو قبل از اینکه این محصول روانه بازار شود، برای هر ساعت سم‌پاشی ۶۰۰ دلار به دست آورد. سم‌پاشی در آمریکا حدود یک و نیم میلیارد دلار کسب و کار ایجاد می‌کند اما پیکا در نظر دارد به کمک شرکت Zee airplanes و Waymo گوگل از اولین پیشتازان صنعت هواپیما خودکار تک‌سرنشین باشد.

PullRequest

PullRequest که گروه آن متشکل از افرادی است که سابقه فعالیت در شرکت‌های بزرگی مانند فیسبوک، آمازون و دراپ باکس را دارند. این شرکت در جهت رفع اشکالات موجود در برخی برنامه‌های کامپیوتری، نرم افزاری را تولید کرده است که می‌تواند در بازبینی کد و رفع اشکال به‌ صورت کاملاً خودکار کاربرد داشته باشد.

به علت ورود فناوری در همه زمینه‌ها، اهمیت استفاده از چنین نرم افزاری به‌ خصوص در شرکت‌ها بیشتر می‌شود. به کمک این برنامه، شرکت‌ها بدون نیاز به نیرو های متخصص و سرمایه‌ گذاری‌ های عظیم می‌توانند به‌ سادگی اشکالات موجود در برنامه ها را رفع کنند.

Zendar

Zendar رادار قدرتمندی است که در اتومبیل‌های خودکار کاربرد دارد. در حال حاضر Lidar و رادارهای قدیمی تنها رادارهایی هستند که امروزه در اتومبیل‌های خودکار به کار می‌رود. Zendar رادار قدرتمندی است که علاوه بر کار کردن در بدترین شرایط آب‌وهوایی، دارای کیفیت تصویر عالی نیز هست. این رادار همچنین دارای قابلیت جستجوی پیشرفته است که در بدترین شرایط آب و هوایی به‌ خوبی کار می‌کند. به گفته این شرکت: تا سه سال آینده حدود ۱۰ میلیون اتومبیل خودکار تولید می‌شود که امیدواریم تمام آن‌ها از این فنّاوری بهره‌مند باشند.

لازم به ذکر است بدانید که نسل جدید اتومبیل‌ها از چنین فناوری‌هایی بهره مند هستند. استارتاپ هایی که در این زمینه بهترین محصولات را ارائه دهد قطعاً پیشرفت خوبی خواهند داشت.

Gopher

با این که کار کردن با ایمیل برای ما چندان مطلوب نیست اما همچنان از آن دست نمی‌کشیم. Gopher نرم‌افزاری است که ادعا می‌کند کار کردن با ایمیل از طریق این نرم‌افزار آسان‌تر و جذاب‌تر شده است. در اولین ماه انتشار، این برنامه حدود ۱۳۰۰ کاربر داشت. با Gopher می‌توانید بجای آنکه وقت زیادی را روی هر برنامه تلف کنید، تمام کارهای خود را به صورت یک جا انجام دهید.

 Modular Science

بسیاری از ما از این‌ که روزی روبات‌ها دنیایمان را احاطه کنند می‌ترسیم، اما استارتاپ Modular Science با اختراع روبات‌های کشاورز تحولی در زمینهٔ کشاورزی ایجاد کرده است. هدف این استارتاپ، مکانیزه کردن ۹۹ درصد فرایند کشت محصول است. استفاده از این روبات مقرون‌ به صرفه بوده و هزینه آن نصف هزینه نیروی انسانی است.

در آینده نزدیک روبات‌ها بسیاری از کارها را به دست می‌گیرند. یکی از علل استفاده از آن‌ها نیز مقرون به صرفه بودن آن‌ها است. از این‌ رو ساخت این‌گونه روبات‌ها نیز یکی از اهداف اصلی بسیاری از استارتاپ ها است.

Escher Reality

این برنامه بر اساس عناصر واقعیت افزوده کار می کند. در اصل این عناصر با دریافت اطلاعات کاربر از طریق حس‌ گرهای ورودی مانند صدا و تصویر و حتی GPS ایجاد می‌شوند. از قابلیت‌های این برنامه تعیین موقعیت مکانی شما از طریق دوربین تلفن همراه است.

Forever Labs

آزمایشگاه Forever Labs با ساخت بانک سلول‌های بنیادی باهدف ذخیره آن‌ها برای روز مبادا به جنگ بیماری‌هایی می‌رود که براثر کهولت سن و پیری سلول‌ها است. آزمایش‌های صورت گرفته بر روی موش‌های آزمایشگاهی نشان داده است که هر میزان این سلول‌ها جوان‌تر باشند، شانس بیشتری برای بهبود برخی بیماری‌ها وجود دارد. ارزش این بانک در حدود ۵۶ میلیارد دلار است.

 هرروزه دانشمندان در زمینهٔ سلول‌های بنیادی، به دستاوردهای تازه‌ای دست می‌یابند. نکته حایض اهمیت نیز این است که با ذخیره سلول‌های بنیادی، شاید بتوان بسیاری از بیماری‌های ژنتیکی یا بیماری‌های که براثر کهولت سن است را بهبود بخشید.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.