چگونه یک پیک موتوری خود را بر سر زبان‌ها می اندازد؟

حمید عابدینی17 آگوست 2017

همه ما در زندگی گاهی باید به‌درستی تصمیم بگیریم و به‌موقع اقدام کنیم. کسانی که به مدارج بالا می‌اندیشند هرگز دلیل و بهانه نمی‌آورند. اگر در انجام هر کاری پافشاری کنید نتیجه‌اش را می‌بینید.

به گزارش اکوسیستم، بنجامین هوستون پیک موتوری پیتزافروشی Domino’sPizza در ایالت میشیگان آمریکا بود. او ‌شبی درراه‌های میشیگان گیر می‌افتد. علاوه بر بد بودن شرایط راه، ناشنوایی‌اش نیز شرایط را بر او سخت‌تر می‌کند.

در تاریکی راه با پیتزاهایی که باید به دست مشتری می‌رسید به فکر چاره‌ای مناسب بود. شاید اگر ما به‌جای بنجامین بودیم از ترس، غیر از کمک به چیز دیگری فکر نمی‌کردیم؛ اما او زمانی که از رسیدن کمک ناامید شد، دست‌به‌کار خارق‌العاده‌ای زد. او به مشتری‌هایی فکر کرد که منتظر پیتزا بودند و او برای این کار حقوق می‌گرفت. احساس تعهد نسبت به کارش و انجام‌وظیفه او را مجبور کرد تا با پای پیاده پیتزاها را به دست مشتریان برساند.

پس از یک ساعت تأخیر و پیاده‌روی طاقت‌فرسا بالاخره پیتزا را با معذرت‌خواهی فراوان به دست مشتری رساند. وقتی مشتری متوجه احساس تعهد بنجامین شد باورش نشد که مرد جوان ناشنوایی، در این جاده‌ها جانش را به خطر انداخته تا به وظیفه‌اش عمل کند. او پس از تشکر از بنجامین در صفحه وب GoFundMe درخواستی تحت عنوان کمک برای تعمیر ماشین بنجامین و بازگشت چنین فرد وظیفه‌شناسی به کارش را نوشت.

اگرچه او به‌آسانی می‌توانست از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند و به سفارش مشتری‌ها هیچ اهمیتی ندهد زیرا او نه مالک پیتزافروشی بود و نه مدیرش، او فقط یک پیک موتوری ساده بود ولی او باشهامت به وظیفه‌اش عمل کرد و همین احساس وظیفه به کمک او کرد و باعث شد دوباره ماشینش درست شود.

با بهانه‌ای محکم می‌توانست به‌راحتی خود را از همه‌چیز تبرئه کند اما حرفه‌ای‌ها بجای این کار همه‌چیز را به چالش می‌کشند و بجای عذر و بهانه به وظیفه‌شان عمل می‌کنند. نشانه آن‌ها این است که در هر شرایطی، خودشان را مسئول همه‌چیز می‌دانند. این‌گونه آن‌ها به همان چیزی که در زندگی دنبالش هستند، دست می‌یابند. در این نمونه مشتری فقط نقش یک واسطه را برای پیشرفت اوضاع بنجامین داشت.

همه ما در زندگی گاهی باید به‌درستی تصمیم بگیریم و به‌موقع اقدام کنیم. اگر شما در آن شرایط بودید چه‌کار می‌کردید؟ آیا شما هم مانند بنجامین به وظیفه خود عمل می‌کردید یا به دنبال بهانه‌های مختلف بودید؟ کسانی که به مدارج بالا می‌اندیشند هرگز دلیل و بهانه نمی‌آورند. اگر در انجام هر کاری مصمم باشید قطعاً نتیجه‌اش را می‌بینید.

بنجامین نه‌تنها وظیفه خود را انجام داد بلکه الگویی برای بقیه شد. این عمل تحسین‌برانگیز او نه‌تنها مشتری خود، بلکه جامعه را نیز تحت تأثیر کار خود قرارداد. او با در اولویت قرار دادن دیگران به جایگاه خود رسید.

مهم نیست چه کاری انجام می‌دهیم، اما در هر کاری باید اهتمام ورزید و نسبت به آن متعهد باشید. به این صورت می‌توان موجب پیشرفت خود و حتی کسانی که در اطراف ما هستند شد. مهم نیست که شما یک پیک موتوری باشید یا کارمند و یا حتی رئیس یک شرکت، آنچه مهم است میزان تعهد شما نسبت به کارتان است. اگر نسبت به کارتان تعهد داشته باشید، قطعاً نتیجه آن را می‌بینید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


درباره ما

اکوسیستم، رسانه ای برای اطلاع رسانی اخبار، رویدادها و نقد و بررسی استارتاپ ها، کسب و کارها و به طور کلی اکوسیستم کارآفرینی ایران است.